Spełniają świąteczne marzenia dzieci!

07-12-2011

TREPCZA/K. SANOKA. Kolejny już raz starsi mieszkańcy Trepczy w świątecznym prezencie dla dzieci stawiają „Szopkę pod gwiazdami”. W tym roku wykorzystując sprzyjającą pogodę prace rozpoczęto wcześniej.

Pomysłodawcami szopki są same dzieci, które życzyły sobie, aby „była taka prawdziwa, ze zwierzątkami; do której można wejść o każdej porze”. W tym roku przykryta dachem z gałązek igliwia, z bramą i plecionymi z wikliny płotkami i bramą wejściową, studnią z żurawiem i innymi atrybutami wiejskiej zagrody sprawi, że zbliżające się święta,  nie tylko dla dzieci, mogą stać się żywym wspomnieniem Betlejem.

Uwaga! W bliskości świąt poinformujemy o porze uroczystego otwarcia „Szopki pod gwiazdami” oraz planowanych spotkaniach przy żłóbku np.  pokłonie dzieci Dzieciątku Jezus wraz z ich domowymi przyjaciółmi czyli zwierzątkami. W dniu wigilii po tradycyjnym polowaniu myśliwi z koła „Jarząbek” kolejny raz pragną przybyć z koncertem kolęd na rogu.  Być może pojawią się inne ciekawe propozycje bożonarodzeniowych spotkań w tej niecodziennej scenerii.

Montaż wiklinowego dachu bramy wejściowej

zdjęcie z poranka 7 grudnia br.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.