Studenci z Podkarpacia w Brukseli

BRUKSELA. W dniach od 28 listopada do 30 listopada w Brukseli na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, goszczą przedstawiciele samorządów studenckich oraz organizacji studenckich z podkarpackich uczelni.

Wizyta w ramach programu „Meet your MEP” obejmuje przyglądanie się pracom Parlamentu Europejskiego, w tym udział w spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej, największe frakcji w PE. Ponadto, studenci odwiedzą Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej oraz Dom Polski Wschodniej.

Podczas spotkania z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego studenci zaproszeni przez Elżbietę Łukacijewską będą dyskutowali o problematyce reprezentacji obywateli Unii Europejskiej przez Parlament Europejski.

Poruszane będą także tematy wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim, procesu decyzyjnego w Unii oraz zmian związanych z wejściem w życie Traktatu Lizbońskiego. Program wyjazdów studyjnych „Meet yourMEP” jest programem realizowanym przez Europejską Partię Ludową w celu przybliżenia pracy Parlamentu Europejskiego obywatelom Unii Europejskiej.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."