Studenci z Podkarpacia w Brukseli

29-11-2011

BRUKSELA. W dniach od 28 listopada do 30 listopada w Brukseli na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, goszczą przedstawiciele samorządów studenckich oraz organizacji studenckich z podkarpackich uczelni.

Wizyta w ramach programu „Meet your MEP” obejmuje przyglądanie się pracom Parlamentu Europejskiego, w tym udział w spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej, największe frakcji w PE. Ponadto, studenci odwiedzą Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej oraz Dom Polski Wschodniej.

Podczas spotkania z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego studenci zaproszeni przez Elżbietę Łukacijewską będą dyskutowali o problematyce reprezentacji obywateli Unii Europejskiej przez Parlament Europejski.

Poruszane będą także tematy wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim, procesu decyzyjnego w Unii oraz zmian związanych z wejściem w życie Traktatu Lizbońskiego. Program wyjazdów studyjnych „Meet yourMEP” jest programem realizowanym przez Europejską Partię Ludową w celu przybliżenia pracy Parlamentu Europejskiego obywatelom Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.