Świąteczny wystrój w mieście

07-12-2011

SANOK. Tradycyjnie w Mikołajki sanockie ulice i place rozbłysły tysiącem kolorowych, świątecznych światełek. Tak pięknie przystrojone miasto będziemy mogli podziwiać przez cały świąteczny okres.

Urząd Miasta w Sanoku montaż świątecznego oświetlenia rozpoczął na początku grudnia. Jak co roku na Sanockim Rynku, na Placu Partnerstwa Miast oraz na Placu Harcerskim stanęły „choinki” przystrojone różnokolorowymi ozdobami. Tradycyjnie, w miejsce fontanny wodnej pojawiła się fontanna świetlna, zaś na froncie ratusza, pod zegarem rozwieszony został kolorowy napis ledowy „Witamy Nowy Rok 2012”.

Główny trakt miejski – od Ronda Beksińskiego aż do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego – został ozdobiony 104 kolorowymi elementami dekoracyjnymi w kształtach świątecznych motywów, umocowanymi na słupach oświetlenia ulicznego, a także na rogatkach miasta od strony Zagórza i Krosna.

Na ul. Kościuszki i ul. 3 Maja zamocowano 7 kolorowych kurtyn świetlnych i motywów ramowych. Zaś między lampami ulicznymi, na drzewach i krzewach na Rynku, Placach: św. Michała i św. Jana, na mostach: olchowieckim i białogórskim, na pomniku Kościuszki i wzdłuż wejść do parku miejskiego oraz przy ul. Piłsudskiego, rozmieszczonych zostało kilka tysięcy świetlnych sopelków.

Koszt tegorocznego wystroju miasta jest na poziomie zeszłorocznego. Urząd Miasta w bieżącym roku wydał tylko niewielką kwotę na uzupełnienie brakujących elementów, wymianę spalonych żaróweczek i sznurów ledowych. Nowym elementem wystroju świątecznego jest podświetlenie pomnika Grzegorza z Sanoka przy ul. Lenartowicza.

Agnieszka Frączek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.