Tai Chi – chińska gimnastyka, nowy nabór, startujemy od 8 września!

08-09-2011

SANOK. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania z chińską gimnastyką Chi Kung i Tai Chi wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój.


Te starożytne systemy ćwiczeń oparte są na łagodnych ruchach i niewymuszonym oddechu, na koncentracji i harmonijnej współpracy ducha i umysłu. Doskonale odprężają ciało z napięć spowodowanych codziennym stresem. Wzmacniają organizm, zapobiegają wielu chorobom, poprawiają funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Wpływają pozytywnie na ogólną kondycję psychofizyczną naszego organizmu.

Chińscy lekarze wykorzystując wiedzę na temat krążenia Chi (Chi – energia wewnętrzna ludzkiego ciała), odkryli również jakie ruchy mogą pomóc w poszczególnych dolegliwościach. Ćwiczenia Chi Kung można wykorzystać w celu przywrócenia prawidłowego krążenia Chi oraz wyleczenia choroby, jeśli dana choroba sprowadza się do zastoju Chi oraz nie występuje jeszcze uszkodzenie organu.

Opanowanie Tai Chi i Chi Kung nie wymaga forsownych i ciężkich ćwiczeń, dlatego może być ćwiczone właściwie w każdym wieku bez większego ryzyka dla zdrowia. Dzięki tym ćwiczeniom można zachować elastyczność ścięgien i stawów, a przez to sprawność i lekkość ruchów do późnej starości. Tai Chi często nazywa się medytacją w ruchu, wykonywanie łagodnych harmonijnych ruchów w połączeniu z oddechem i tzw. pracą wewnętrzną pomaga zrelaksować się, oderwać od codziennej bieganiny, uwolnić umysł od negatywnych emocji.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w Bazarze Sztuki,
ul. II Pułku Strzelców Podhalańskich 1, o godzinie 17:00 – 18:30

Koszt zajęć:
50 zł – za miesiąc,
15 zł – za jednorazowy udział w zajęciach.

Zgłoszenia pod adresem: monikaulra@gmail.com lub telefonicznie: 608 574 540

Na zajęcia proszę zabrać ze sobą wygodny, nie krępujący ruchów strój i lekkie buty sportowe np. halówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.