Trzecie miejsce i okazały puchar dla „Młodzików” KH Sanok

30-03-2011

KH SANOK. W dniach 24 – 27 marca 2011 roku drużyna „Młodzików” Ciarko KH Sanok, która już przygotowuje się do udziału w rozgrywkach ligi słowackiej w sezonie 2011/2012 w kategorii „Juniorów młodszych” („Dorast”) wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Browarach, koło Kijowa na Ukrainie.


Był to bardzo mocno obsadzony turniej rocznika 1994 z udziałem Hokejowych Szkół Sportowych z Moskwy i Biełgorodu (Rosja), Gomela (Białoruś), Charkowa oraz Browarów (Ukraina). Dodatkowo gospodarze – aktualni mistrzowie Ukrainy do lat 17, byli wzmocnieni zawodnikami „Sokoła Kijów”.

Sanoczanie testowali natomiast pięciu zawodników z zaprzyjaźnionych klubów słowackich z Preszova, Sabinova, Bardejova i Humennego, którzy są zainteresowani grą w przyszłym sezonie w sanockiej drużynie. Mimo tego, że polska drużyna grała zawodnikami z roczników 1995 i 1996 spisała się znakomicie i zajęła świetne trzecie miejsce niespodziewanie pokonując w małym finale z drużynę z Moskwy.

- To był świetnie zorganizowany turniej – mówi Jerzy Hućko, kierownik ekipy – Olbrzymi nowoczesny obiekt z lodowiskiem na drugim piętrze(!), usytuowanym w kompleksie rozrywkowo – handlowym, cztery sale kinowe, tor gokartowy, kręgielnia, sklepy, kilka kawiarni i restauracji, a obok wspaniały kompleks basenowy. Chłopcy oprócz wspaniałych wrażeń z gry przy komplecie publiczności – 1700 widzów (organizatorzy stwierdzili, że to rekord Ukrainy, jeśli chodzi o rozgrywki młodzieżowe) przywieźli okazały puchar, medale i zdobyli nagrodę w wysokości 20 000,- hrywien (ok. 8000,- zł) ufundowaną przez sponsorów ukraińskiego klubu.

- Pod względem szkoleniowym – stwierdził I trener ekipy, Jozef Skokanbyło to wspaniałe doświadczenie. Twarda, ale prowadzona fair gra, mnóstwo gry ciałem, szybkość nie spotykana na polskich lodowiskach, doskonałe sędziowanie, to jest to czego potrzeba tym chłopcom, aby się rozwijać.

- Drużynę z Browarów będziemy gościć w Sanoku w sierpniu, na tradycyjnym turnieju młodzieżowym, duże zainteresowanie kontaktami z nami przejawiali też przedstawiciele białoruskiego Gomela , a z Moskwy mamy już zaproszenie - dodaje Jerzy Hućko.

Ostatnim akordem sezonu dla tej drużyny, będzie wyjazd w dniach 14 – 17 kwietnia do Rygi (Łotwa), na turniej z udziałem 24 drużyn z całej Europy. Podczas tego turnieju sanocki klub chce dać szansę kolejnym chętnym do gry w lidze słowackiej w następnym sezonie, dlatego oczekuje jeszcze na zgłoszenia ewentualnych chętnych chłopców z roczników 1995 -1996.

- Chcemy skompletować na przyszły sezon naprawdę mocną drużynę, tym bardziej, że na Słowacji zapowiada się reorganizacja rozgrywek młodzieżowych i rysuje się szansa nawet na grę w ekstraklasie „Dorastu” – mówi Krzysztof Czech, odpowiedzialny za pion szkolenia młodzieży w Ciarko KH Sanok.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.