NIEBIESZCZANY: Kierowca potrącił trzy nastolatki następnie popełnił samobójstwo

29-08-2011

NIEBIESZCZANY / POWIAT SANOCKI. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Niebieszczany w powiecie sanockim. Kierujący volkswagenem golfem potrącił trzy młode dziewczyny. Dwie z nich z ciężkimi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala. Sprawca wypadku po porzuceniu pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 21. w miejscowości Niebieszczany w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, kierując samochodem marki VW Golf na łuku drogi potrącił trzy młode dziewczyny. Mężczyzna porzucił pojazd kilka metrów dalej i zbiegł z miejsca zdarzenia. Do poszukiwań sprawcy wypadku wykorzystano psa tropiącego.

Pies podjął trop i doprowadził policjantów do pobliskiego lasu. Okazało się, że 28-letni kierowca golfa targnął się na własne życie wieszając się na drzewie. Funkcjonariusze natychmiast odcięli mężczyznę i podjęli próbę reanimacji. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jednak zgon.

Potrącone dziewczyny w wieku 15,16 i 17 lat zostały przewiezione do szpitala. 16 i 17-latka doznała poważnych obrażeń. U 15-latki stwierdzono uraz nogi.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że kierujący w tym dniu spożywał alkohol. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

KPP Sanok