Unihok Team Sanok na start

09-09-2011

SANOK. Sukcesy drużyn szkolnych oraz coraz wyższy poziom rozgrywek Sanockiej Ligi Unihokeja zaowocowały powstaniem zespoły Unihok Team Sanok, który od bieżącego roku zainauguruje rozgrywki w ramach ogólnopolskiej I ligi unihokeja, rywalizując między innymi z drużynami z Krakowa, Żurawicy, Łodzi oraz Gdyni.

W zespole występować będzie 21 zawodników, którzy dali się poznać z jak najlepszej strony podczas rozgrywek Sanockiej Ligi Unihokeja.
- Do gry w drużynie zostali zaproszeni wyróżniający się zawodnicy, ze wszystkich drużyn występujących w SLU, w związku z tym dysponujemy naprawdę dużym potencjałem i powinniśmy walczyć o awans – mówi Damian Popek, zawodnik Unihok Team Sanok.

Warto dodać że Popek na przestrzeni minionych lat występował w drużynie z Wrocławia, która startowała w rozgrywkach centralnych.
- W Sanoku potencjał jest zdecydowanie większy. Dysponujemy lepszą kadrą a przede wszystkim silną motywacją do zwycięstw – dodaje zawodnik.

Start w rozgrywkach związany jest z dużymi kosztami. Stroje czy też sprzęt to tylko wierzchołek potrzeb sanockich sportowców. Nieodzowną częścią zmagań jest też dostosowany obiekt, o nieprzeciętnych gabarytach oraz bandy, które muszą spełnić określone wymogi.
- Na wysokości zadania stanął burmistrz Sanoka, Wojciech Blecharczyk, który zdeklarował wsparcie, poprzez zakup band, które umożliwią nam start w rozgrywkach – wspominał Popek.

Wsparcie również zdeklarował starosta sanocki Sebastian Niżnik, który w samych suparlatywach zapatruje się na pomysł środiwska unihokejowego.

Debiut sanoczan w I lidze odbędzie się 15 października w Żurawicy, gdzie Unihok Team Sanok podejmą gospodarze UKS Pancerni.

Zespół z Sanok do inauguracji rozgrywek przygotowuje się w następującym składzie:
Damian Popek (81), Gracjan Popek (88), Tomasz Rudy (18), Tomasz Mermer (77), Piotr Karnas (24), Maciej Ambicki (99), Michał Ambicki (21), Jakub Mołoń (16), Mariusz Zacharski (7), Michał Janik (27), Piotr Zadylak (8), Damian Drwięga (12), Marek Węgrzyn (20), Damian Ciepły (23), Michał Kobylański (6), Jakub Padiasek (25), Bartłomiej Vogel (93), Radosław Sawicki (13), Maciej Bielec (17) oraz bramkarze Daniel Kamiński, Krzysztof Rocki, Szymon Prorok.

Unihok Team Sanok trafił do grupy B I ligi seniorów.

Grupa A

UKS Aligator Chwarzno Gdynia
UKS Nowa Łódź
ULKS Olimpia Łochów

GRUPA B

UKS Multi 75 Killers Kraków
Unihoc Team Sanok
UKS Pancerni Żurawica

Drużyna z Sanoka nie posiada jeszcze sponsora tytularnego oraz sponsorów strategicznych w związku z tym firmy bądź osoby, które chcą wesprzeć Unihok Team Sanok w walce o awans do ekstraligi proszeni są o kontakt za pomocą poczty elektronicznej damianpopek81@wp.pl.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.