Utalentowany sanoczanin przed życiową szansą!

SANOK. Nowożytne Igrzyska są jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem kulturalnym, które oferuje młodym artystom możliwość prezentacji swojego talentu i dzielenia się nim na światowej scenie, jaką jest delfiada – Międzynarodowe Igrzyska Delfickich Juniorów w Johannesburgu.

Ranga tej międzynarodowej imprezy stale wzrasta, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników biorących w niej udział.

Wśród tegorocznych uczestników tego niesamowitego przedsięwzięcia jest sanoczanin Tomasz Sowa uczeń PSM I i II stopnia w Sanoku w klasie klarnetu. Jest jednym z trzech kandydatów wytonowanych do reprezentowania Polski. Jego talent i umiejętności zostały już niejednokrotnie nagrodzone m.in. zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie na instrumenty dęte, wyróżnienie w IX Festiwalu Klarnetowym. Koncertował w wielu znamienitych salach koncertowych Polski jak i po za jej granicami. Jako członek Młodej Polskiej Filharmonii odbył 3 tygodniową trasę koncertową po czołowych filharmoniach w Polsce.

Niestety wyjazd i uczestnictwo w tym prestiżowym wydarzeniu wiąże się także z dużymi nakładami finansowymi. Mimo, iż pobyt  w Johannesburgu naszego uczestnika jest już opłacony, nadal do pokrycia pozostają koszty związane z przelotem w wysokości 6 000 pln.

W związku z tym osoby, które choć w niewielkiej części pragną pomóc Tomkowi spełnić marzenia proszone są o kontakt z Państwową Szkołą Muzyczną w Sanoku.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."