UWAGA NA OSZUSTÓW! Stracisz pieniądze, zanim zaczniesz cokolwiek podejrzewać

08-12-2011

SANOK. Przestrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystując chwilowe zamieszanie okradają ludzi.  68-letni mieszkaniec powiatu sanockiego utracił 2300 złotych. Zaraz po tym, jak wybrał z banku pieniądze, został zaczepiony przez dwóch mężczyzn.

W miniony poniedziałek około godz. 13 na ulicy Kościuszki w Sanoku,  68-letni mieszkaniec powiatu sanockiego  został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Przechodzień wskazał mu plik banknotów leżących na chodniku. Zapytał, czy te pieniądze należą do niego.  Pokrzywdzony zaprzeczył, twierdząc, że niczego nie zgubił. Wówczas  mężczyzna zaproponował mu przeliczenie znalezionych pieniędzy.

W trakcie przeliczania podszedł do nich jeszcze jeden mężczyzna twierdząc, że znalezione pieniądze należą do niego. Oszust zażądał od zgłaszającego pokazania wszystkich pieniędzy, które ma przy sobie. Uzasadnił to tym, że jest w stanie rozpoznać swoja zgubę. W trakcie tej rozmowy pierwszy z mężczyzn oddalił się.

Pokrzywdzony stwierdził, iż nie posiada znalezionych pieniędzy, a jedynie swoje. 68-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wyciągnął z kieszeni pieniądze w kwocie 3100 i dał do sprawdzenia nieznajomemu mężczyźnie. Oszust przeglądnął banknoty i oddał pokrzywdzonemu twierdząc, że to jednak nie jego. Gdy zgłaszający powrócił do domu zorientował się, że zamiast kwoty 3100 złotych, ma jedynie 800 złotych.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z sanocką Policją telefon 13 46 57 310 lub 997.

Jednocześnie przestrzegamy wszystkich przed nadmiernym zaufaniem wobec nieznanych osób oraz apelujemy o rozwagę. Jeżeli zauważymy osobę, która wzbudzi nasze podejrzenie nie bójmy się zadzwonić na Policję tel. alarmowy 997. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei padają ludzie starsi.

KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.