REKLAMA

W Bieszczadach zatrzymano rodzinę z Afganistanu (AUDIO)

Wczoraj (tj. 5 czerwiec 2011 r.) ok. godz. 17.00 funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach, w okolicach miejscowości Sianki tj. w pobliżu źródeł rzeki San, zatrzymali obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski.

Zatrzymani Afgańczycy to 7 – osobowa rodzina: małżeństwo – mężczyzna w wieku 38 lat , kobieta w wieku 26 lat i pięcioro ich dzieci, chłopcy w wieku 9, 6 i 5 lat oraz dwie dziewczynki: jedna 8 – letnia, druga 2 – letnia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że dzieci wymagają pomocy lekarskiej – były wyraźnie wycieńczone, osłabione przebytą drogą i wysokimi temperaturami jakie panowały od kilku dni. Na miejsce zdarzenia wezwano 3 karetki pogotowia. Okazało się, że również rodzicom potrzebna jest pomoc lekarza, stwierdzono u nich m.in. odwodnienie organizmu. Jak wstępnie ustalono rodzina mogła przebywać w lesie nawet ok. 2 – 3 dni. Afgańczycy nie mieli przy sobie jedzenia, picia lub ubrań na zmianę, nie mieli również żadnych dokumentów tożsamości.

Cała rodzina przebywa obecnie w szpitalu w Ustrzykach Dolnych, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze BiOSG prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności przekroczenia granicy państwowej, potwierdzana jest także tożsamość Afgańczyków.

BOSG

07-06-2011

Tagi: ,Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.