REKLAMA

Dzisiaj rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku!

SANOK. W najbliższy piątek młodzież z Archidiecezji Przemyskiej przyjedzie do Sanoka. Do 17 kwietnia odbywać się będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, którego współorganizatorem jest Miasto Sanok.

Tegoroczne, 18 Spotkanie Młodych przebiegać będzie pod hasłem „Przez wiarę zakorzenieni w Chrystusie”. Młodzież spotka się Sanoku na trzydniowej celebracji Niedzieli Palmowej.

Nabożeństwa będą miały miejsce w kościołach stacyjnych w Sanoku, czyli: Przemienienia Pańskiego (Fara), Chrystusa Króla, Podwyższenia Krzyża Świętego (Franciszkanie), Narodzenia NMP (Dąbrówka), Najświętszego Serca Pana Jezusa (Posada), Wniebowstąpienia Pana Jezusa (Olchowce).

Program

PPIĄTEK – 15 KWIETNIA 2011 r.

godz. 12.00 do 17.00 – zgłoszenia w recepcjach

godz. 18.30 – zawiązanie wspólnoty w kościołach stacyjnych w Sanoku i celebracja nabożeństwa: „Wejdź do namiotu spotkania”.

SOBOTA – 16 KWIETNIA 2011 r.

godz. 8.30 – msze św. w kościołach stacyjnych

godz. 10.30 – Spotkania w 15-osobowych grupach dzielenia: „Co buduje a co rozbija komunię z Bogiem?”

godz. 12.00 – Podsumowanie pracy w grupach i Anioł Pański (w miejscu spotkań)

godz. 14.00 – spotkania z cyklu „Dumni z Ewangelii

-spotkanie z ks. dr Andrzejem Skibą, egzorcystą diecezjalnym – godz. 14.00

-Oratorium – Miłosierdzie Pana nie przemija – wykonują: Diakonia Muzyczna, Sanocki Zespół Wokalny „Soul” i muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku – godz.. 15.00 (Rynek)

-Koncert Zespołu „Stróże Poranka” – godz. 16 (Rynek )

-Projekt Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej – w programie m. in. Ewangelizacja uliczna i wizualna

-Zwiedzanie Skansenu (w grupach – godz. 14.00 i 15.00)

Ponadto:

-W godz. od 15.00 do 17.00 – W CISZY PRZED PANEM – adoracja Najświętszego Sakramentu; możliwość spowiedzi świętej (kościół OO. Franciszkanów), ul. Franciszkańska 7

-W godz. od 14.00 do 17.00 – ROZMOWY O ŻYCIOWYCH WYBORACH ORAZ MODLITWA O POWOŁANIA i ZA POWOŁANYCH – projekt animuje Klerycki Zespół Muzyczny „SPES” z WSD w Przemyślu – jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

-W godz. od 14.00 do 17.00 – W kierunku Madrytu (11-21 sierpnia 2011) – Co zrobić aby wyjechać na Światowe Dni Młodych w Madrycie– informacja, formacja, zapisy…

-ZWALCZ NIEMOC – ZATRZYMAJ PRZEMOC – dyżur specjalistów z Ośrodka Wsparcia SOS w Lesku: psycholog, pedagodzy i terapeutka zajęciowa; podstawowym celem jest szeroko rozumiana pomoc ofiarom przemocy (I LO w Sanoku, godz. 12.00-16.00 – hol na parterze).

19.00 – Nabożeństwo Adoracji Krzyża (kościół Chrystusa Króla)

NIEDZIELA PALMOWA – 17 KWIETNIA 2011 r.

godz. 8.30 – Jutrznia – modlitwa poranna (sale parafialne, szkoły)

godz.9.00 – Spotkania w grupach dzielenia: „Jak ubogich i oddalonych włączyć do przeżywania komunii?”

godz. 11.00 – obrzęd poświęcenia palm (Plac przy Farze), procesja palmowa na Rynek – EUCHARYSTIA i przekazane znaku misji – przewodniczy Ks. Abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce; Słowo Boże głosi Ks. abp Józef Michalik, Przewodniczący KEP i Metropolita Przemyski.

15-04-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.