W Pisarowcach rywalizowano „o Pióro Marii Konopnickiej”

24-05-2011

POWIAT SANOCKI. Co roku 23 maja Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach obchodzi swoje święto. W 169. rocznicę urodzin swojej patronki już po raz trzeci ta szkoła zorganizowała gminny konkurs „O Pióro Marii Konopnickiej”.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiły reprezentacje trzech szkół z Gminy Sanok i zmagały się z testem sprawdzającym znajomość faktów z życia poetki, odgadywaniem czy podane przygody bohaterów z książek pisarki są prawdą czy fałszem oraz rozwiązaniem krzyżówki.

Poza tym każda reprezentacja przygotowała plakat prezentujący „ Co słonko widziało?” także recytowała wiersze z tomiku poezji Marii Konopnickiej „O czym ptaszek śpiewa”

Pod czujnym okiem pani Krystyny Chowaniec – starszego wizytatora w KO w Rzeszowie, jury wyłoniło zwycięzców Kamilę Machnacz, Paulinę Myćka i Martynę Wojtuszewską uczennice klasy V z Szkoły Podstawowej w Prusieku, które przyjechały wraz z opiekunem panią Agnieszką Gacek.

Drugie miejsce w konkursie zajęła drużyna gospodarzy wygrywając tylko jednym punktem z najmłodszymi uczestniczkami, uczennicami klasy III Filialnej Szkoły Podstawowej w Czerteżu.

Niezmiennie od lat okazuję się, że utwory Konopnickiej zawierające protest przeciwko niesprawiedliwości społecznej oraz ustrojowi niosącemu ucisk i krzywdę, nacechowane patriotyzmem, liryzmem i sentymentalizmem są bliskie i znane młodych pokoleniom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.