„Wierchy” pod młotek? (AUDIO)

25-07-2011

SANOK. 13 głosów „za”, 3 „przeciw” i 1 wstrzymujący się to wynik głosowania Rady Miasta odnośnie uchwały w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Śródmieście miasta Sanoka, o nazwie „WIERCHY”.

Dyskusja nad uchwałą podczas ostatniej Sesji Rady Miasta (21 bm.).

Na ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka, która odbyła się 21 lipca, uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Śródmieście, o nazwie „Wierchy”.

Obszar ten liczy 2,22 ha i ma bardzo atrakcyjną lokalizację niedaleko centrum miasta, przy drodze krajowej w kierunku Przemyśla, pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury, Traugutta, Staszica, a Domem Turysty. Obecnie mieści się tu stadion sportowy, na którym do tej pory swoje mecze rozgrywała drużyna piłkarska Stal Sanok.

Uchwalenie tego planu daje miastu możliwość budowy w tym miejscu trzykondygnacyjnego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw. z dużą ilością miejsc parkingowych. Jest to idealne miejsce np. na galerię handlową.

Uchwalenie planu wcale nie oznacza, że miasto chce pozbawić drużynę i mieszkańców stadionu. Władze miasta poszukują bowiem inwestora, który w zamian za atrakcyjny teren „Wierchów” wybuduje nowy stadion na terenach zielonych – błoniach w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W prostym znaczeniu inwestor stanie się właścicielem terenu „Wierchów” dopiero w momencie, kiedy powstanie nowy stadion, co daje gwarancję, że drużyna nie zostanie pozbawiona miejsca rozgrywek, a kibice możliwości ich oglądania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.