Wiosenne porządki oraz remonty w Sanoku

01-04-2011

SANOK. Trwa wielkie, coroczne sprzątanie miasta Sanoka po zimie. Prace rozpoczęły się 10 marca i są nadzorowane przez Urząd Miasta.


Uporządkowano już większość niezagospodarowanych terenów należących do Miasta Sanoka. Uprzątnięte zostały ulice, pasy przykrawężnikowe, chodniki i place w centrum miasta. Usunięty został z nich pozimowy piach.

Od 29 marca ulice sprząta też zamiatarka mechaniczna. Cały czas porządkowane są ulice miejskie poza centrum miasta. Prace te zakończą się prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Wiosenne porządki w mieście obejmą także mycie deptaka, rynku, chodników miejskich w centrum miasta. Zostanie to przeprowadzone w dniach 11-22 kwietnia.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do mieszkańców Sanoka o porządkowanie swoich posesji. Podkreślać to będą także wizyty strażników miejskich, którzy przypominać będą o obowiązku dostosowania się do ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Ponadto Urząd Miasta Sanoka zlecił remont ławek w centrum miasta. Zakończenie prac planowane jest przed Świętami Wielkanocnymi.

Sukcesywnie wyremontowane zostanie 86 ławek na Rynku i PLacu św. Jana, 17 sztuk na deptaku i 5 sztuk na Placu Partnerstwa Miast. Ławki wymagały już odnowienia. Zapobiegnie ono ich dalszej degradacji, a także wpłynie na poprawę wyglądu estetycznego. W ramach prac zostaną wymienione połamane listwy, wyczyszczone żeliwne podstawy, a następnie wszystko zostanie pomalowane.

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.