Włamywacze w rękach Policji!

18-04-2011

SANOK. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji zastosowano wobec 20-letniego mieszkańca Sanoka, który włamywał się i okradał samochody na terenie powiatu sanockiego. Mężczyzna nie działał sam, miał nieletniego wspólnika.

W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała kilka przypadków kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów, altanek i garaży. Łupem złodziei padały m.in. części samochodowe, sprzęt elektroniczny, narzędzia oraz paliwa. Wstępnie wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 10 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawców tych czynów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sanoka w wieku 20 i 16 lat. Osoby te działały wspólnie i w porozumieniu. Nieletni przyznał się do popełnienia kilkudziesięciu czynów karalnych dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Natomiast 20-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw kradzieży z włamaniem.

Większość skradzionych przedmiotów została odzyskana i wróci do właścicieli. Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji wydała postanowienie o zastosowaniu wobec 20-latka dozoru Policji. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. O karze zadecyduje sąd.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.