Włamywacze w rękach Policji!

SANOK. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji zastosowano wobec 20-letniego mieszkańca Sanoka, który włamywał się i okradał samochody na terenie powiatu sanockiego. Mężczyzna nie działał sam, miał nieletniego wspólnika.

W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała kilka przypadków kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów, altanek i garaży. Łupem złodziei padały m.in. części samochodowe, sprzęt elektroniczny, narzędzia oraz paliwa. Wstępnie wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 10 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawców tych czynów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sanoka w wieku 20 i 16 lat. Osoby te działały wspólnie i w porozumieniu. Nieletni przyznał się do popełnienia kilkudziesięciu czynów karalnych dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Natomiast 20-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw kradzieży z włamaniem.

Większość skradzionych przedmiotów została odzyskana i wróci do właścicieli. Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji wydała postanowienie o zastosowaniu wobec 20-latka dozoru Policji. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. O karze zadecyduje sąd.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."