Wspólne patrole polsko – ukraińskie

Od środy 2 -go marca na polsko – ukraińskiej granicy można spotkać wspólne patrole służb granicznych Polski i Ukrainy. W dniu 8 grudnia 2010 roku we Lwowie podpisano porozumienie

między Komendantem Głównym Straży Granicznej RP a Administracją Państwowej Służby Granicznej Ukrainy o wspólnych patrolach.

Praktyczną realizację porozumienia poprzedziły wspólne szkolenia funkcjonariuszy polskich i ukraińskich, podczas których omówiono zagadnienia dotyczące znajomości przepisów prawa strony sąsiedniej, zakresu działalności służbowej organów ochrony granicy Polski i Ukrainy oraz struktury i organizacji polskiej i ukraińskiej służby granicznej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wspólne patrole prowadzić będzie z Oddziałami: Lwowskim, Mościskim i Czopskim.

W środę 2 – go marca odbył się pierwszy wspólny patrol, uczestniczył w nim funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Krościenku oraz funkcjonariusz z Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w Smolnicy.

W miesiącu marcu takich patroli zaplanowano 25.

BOSG

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."