Wystawa „Dwa Światy” w Iwoniczu Zdroju

28-07-2011

IWONICZ ZDRÓJ. 23 lipca w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju odbył się wernisaż wystawy „Dwa Światy” sanoczanki Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz oraz Józefa Ondusa.

Wystawa Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz oraz Josefa Ondusa; dwójki pasjonatów malarstwa, spotkała się z pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności oraz znawców sztuki.

Różnorodne spojrzenie artystów na otaczający świat sprowakowało uczestników wernisażu do chwilowego zatrzymania się i kontemplacji nad pędem życia.

 

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz, urodzona w Sanoku, wychowywała się w rodzinie o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Zdzisławem Beksińskim, który często bywał w ich domu.

Pierwsze kroki artystyczne podjęła w 2007 r. na zajęciach w sanockim BWA. Obecnie uczy się malarstwa u artysty w prywatnej pracowni Zdzisława Twardowskiego oraz w Klubie Osiedlowym „Puchatek” u Krzysztofa Niedźwiedzkiego w Sanoku.

Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, a do ulubionych motywów należą kwiaty, pejzaże i architektura. Twórczość jej pokazuje osobisty świat emocji oraz doznania i nastroje, które przenosi na swoje prace malarskie.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich w Humenné na Słowacji oraz w Sanoku (ośrodek Camp Biała Góra). Brała też udział w czterech wystawach zbiorowych oraz w konkursie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Wystawa w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju  jest kolejną indywidualną prezentacją dorobku artystki.
 

Jozef Ondus słowacki artysta amator; urodzony w Presovie. Pasjonat malarstwa, przyjaciel Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz. Malarstwo traktuję jako sposobność przez którą, może realizować swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.