XI Mistrzostwa Sanoka w Tabliczce Mnożenia

SANOK. 7 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbyły się XI Mistrzostwa Sanoka w Tabliczce Mnożenia.

Celem zawodów jest popularyzowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych „Tabliczka Mnożenia”, oraz wyłonienie najlepszych uczniów w tabliczce mnożenia.

W zawodach uczestniczyło 38 uczniów klas III i IV z 6 szkół.  W trakcie zawodów „Tabliczkowcy” zmierzyli się w konkurencjach, „Prymus”, „Szeryf”, „Krzyżak”, „Olimpijczycy”, „Super Prymus” oraz w grze zespołowej  „Ekspres”.

Wszystkie gry wymagają od zawodników dużej sprawności wykonywania działań w pamięci ze szczególnym uwzględnieniem tabliczki mnożenia.

W dzisiejszych czasach zasługuje to na szczególne uznanie, bowiem zdecydowana większość uczniów (a także dorosłych) korzysta z różnego rodzaju „maszyn liczących”, zatem należy podziwiać wszystkich tych, którzy odważyli się stawić na mistrzostwach i zaprezentować swoje możliwości w rachunku pamięciowym.

W zawodach prowadzone są dwie klasyfikacje: indywidualna i zespołowa, każda z nich z podziałem na kategorie: D-III, C-III, D-IV i C-IV.

W kategorii D-III (dziewczynki klasa III) zwyciężyła Wiktoria Sałaciak (SP1 Sanok), II miejsce zajęła Sabina Radwańska (SP1 Sanok), a III – Katarzyna Sworst (SP2 Sanok).

Wśród chłopców klas III pierwszy był Michał Chmura (SP1 Sanok), drugie miejsce zajął Adam Wrona (SP1 Sanok), a III – Wojciech Grządziel (SP2 Sanok).

W kategorii D-IV (dziewczynki klasa IV) zwyciężyła Wiktoria Kogut (SP1 Sanok), II miejsce zajęła Aleksandra Mazgaj (SP2 Sanok), a III – Wiktoria Ruebenbauer (SP1 Sanok).

Wśród chłopców klas IV pierwszy był Mateusz Rzemieniarz (SP2 Sanok), drugie miejsce zajął Kacper Paszkowski (SP1 Sanok), a III – Mateusz Brewczak (SP1 Sanok).

Klasyfikacja generalna:
I miejsce – SP1 Sanok, , II miejsce – SP2 Sanok, III – SP Nowotaniec.
Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Rozegrano dwie gry poza konkursem: „Królowa Skakanki” i „Piłkarz Matematyk”. Dziewczynki ubiegały się o tytuł „Królowej i tabliczki” – została nią Sabina Radwańska (SP1 Sanok), a chłopcy o tytuł „Króla futbolu i tabliczki” otrzymał go Michał Kukurka (SP2 Sanok).

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt turystyczno–sportowy), wszyscy uczestnicy – dyplomy i drobne upominki. Zwycięskie szkoły –puchary, „słodkie pucharki” i dyplomy.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez nauczycieli matematyki oraz kształcenia zintegrowanego SP2 w Sanoku (Alicja Satruchowicz-Pastuszczak,  Joanna Giermańska, Halina Pecka, Anna Pastuszak, Anna Żółkiewicz, Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban). Obsługę informatyczna zawodów zapewnił Andrzej Pakosz.

W zawodach podczas sędziowania pomagali uczniowie – Karolina Wajda, Joanna Smarzewska, Karolina Bukład, Dominka Załączkowska, Miłosz Balwierczak, Jędrzej Gaweł, Paulina Guła, Beata i Izabela Stabryła, Sandra Kozioł i Nikoleta Hydzik oraz byli „tabliczkowy” –Radosław Mazgaj, Piotr Kozimor, Monika Kozimor, Tomasz Kopiec, Krzysztof Balwierczak, Konrad Gilarski.

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc, która zapewniła sprawny przebieg zawodów. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gorąco gratulujemy!