Z REGIONU: Spychacz przejechał przez cmentarz niszcząc nagrobki

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Policjanci wyjaśniają co było przyczyną niecodziennego zdarzenia. Dziś przed południem, w podkrośnieńskich Targowiskach, operator spychacza nie zapanował nad pojazdem, który nie zatrzymując się przejechał przez pobliski cmentarz uszkadzając kilkadziesiąt nagrobków.

Po godz. 11, policjanci przyjęli zgłoszenie o dość nietypowym zdarzeniu, do jakiego doszło w Targowiskach. Operator spycharki wykonywał prace przy niwelacji terenu pod boisko. W pewnym momencie, maszyna ruszyła w przód kierując się w stronę pobliskiego cmentarza. Pojazd gąsienicowy staranował ogrodzenie i jadąc na wprost uszkodził kilkadziesiąt nagrobków. Zatrzymał się dopiero kilkaset metrów dalej na drodze znajdującej się po drugiej stronie cmentarza. Wyjeżdżając zniszczył kolejne elementy ogrodzenia i kilkumetrowe krzewy.

Policjanci pracowali na miejscu, prowadząc oględziny i dokumentując powstałe zniszczenia. Trwa ustalanie, czy to zdarzenie było wynikiem awarii czy błędu człowieka. Ustalono, że 50-letni operator spychacza był trzeźwy.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."