REKLAMA

Za nami inauguracja Sanockiego Lata Podwórkowego

SANOK. Urząd Miasta w Sanoku, jak co roku przygotował program wakacyjnych zajęć „Sanockie Lato Podwórkowe, czyli Program Wychowawców Podwórkowych”, dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje. Jego inauguracja rozpoczęła się 27 czerwca odprawą prowadzących zajęcia wychowawców podwórkowych.

- Nasz program z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Jego celem jest praca profilaktyczno – wychowawcza w środowisku otwartym: na ulicy, podwórku, boisku, ogródku jordanowskim i innych miejscach spotkań dzieci i młodzieży – mówi Jadwiga Warchoł, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. – Prowadzone zajęcia dają dzieciom poczucie sukcesu, rozwijają ich zainteresowania i zdolności, są atrakcyjne i bezpieczne – dodaje.

Działania te prowadzone są już czwarty rok z rzędu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku. W tym roku Miasto przeznaczyło na ten cel ok. 30 tys. zł. Dzięki temu dzieci z 7 sanockich dzielnic będą mogły przeżyć swoją wakacyjną przygodę, poprzez udział w ciekawych zabawach ruchowych, rekreacyjnych, muzycznych, plastycznych. Prowadzący je wychowawcy podwórkowi, to młodzi ludzie, z głowami pełnymi pomysłów, co widać chociażby po nazwach, które wymyślili dla prowadzonych przez siebie zajęć, posiadający umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi, znający zasady pracy z małymi grupami.

Będą się spotykać z dziećmi na wyznaczonych miejskich podwórkach, przez całe wakacje, między 17.00-19.00 Dwudziestu wychowawców w swojej pracy będzie wspomaganych przez pełnomocnika, koordynatora programu i pedagoga ulicy oraz inne instytucje.

Z sanockich doświadczeń i pomysłów korzystają inne samorządy.

Agnieszka Frączek

29-06-2011
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.