Zagórz: 25 par obchodziło 50, 55, 60 lecie pożycia małżeńskiego

17-10-2011

ZAGÓRZ: W minioną niedzielę, 16 października, 25 par obchodzących w tym roku swoje jubileusze: 50- 55- i 60-lecia pożycia małżeńskiego odebrało z rąk czołowych przedstawicieli zagórskiego samorządu okolicznościowe medale Prezydenta RP.

Podniosła i wzruszająca uroczystość odbyła się w zagórskim Hotelu „Nad Osławą”. Gospodarze zorganizowanego przez USC w Zagórzu spotkania w osobach: burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka i  przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Jana Różyckiego witając dostojnych Jubilatów dziękowali za wkład wniesiony przez nich w rozwój Miasta i Gminy Zagórz życząc im wszelkiej pomyślności i długich lat życia w dobrym zdrowiu.

Po inauguracyjnych przemówieniach zagórskich samorządowców nastąpiła ceremonia wręczenia okolicznościowych medali nadanych przez Prezydenta RP.

W gronie odznaczonych znaleźli się: Eustachia i Zygmunt Twersowie, Maria i Stanisław Kobiałkowie, Stanisława i Józef Bednarkowie, Stanisława i Józef Komarscy, Stefania i Ryszard Michowiczowie, Halina i Stanisław Kruczkowie, Maria i Stanisław Lewińscy, Genowefa i Nestor Hliwiakowie, Henryka i Józef Rudy, Jan i Barbara Ciszowscy, Janina i Stanisław Wołoszynowie, Bronisława i Jan Okoniowie, Krystyna i Zenon Długoszowie, Janina i Kazimierz Augustynowie, Helena i Stanisław Rostoccy, Zofia i Jan Rzepeccy, Józefa i Władysław Lenartowie, Czesława i Tadeusz Radwańscy, Jadwiga i Zdzisław Semenowie, Maria i Józef Stawarscy, Helena i Józef Penarowie, Irena i Henryk Solonowie, Bronisława i Zygmunt Markowscy, Halina i Antoni Walko, Maria i Ludwik Koszykowie.

W imieniu wszystkich uhonorowanych par podziękowania za wkład włożony w przygotowanie spotkania złożył Zenon Długosz.

O artystyczną oprawę uroczystości zadbała młodzież z grupy teatralnej „TEZA” działająca pod kierunkiem Joanny Pisuli przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zagórzu.

Zwieńczeniem obfitującego w wiele podniosłych i wzruszających momentów spotkania był uroczysty poczęstunek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.