ZAGÓRZ: Podpisanie umów o współpracy transgranicznej

26-08-2011

ZAGÓRZ: W dniu 19 sierpnia 2011 r. w budynku Urzędu Miasta i Gminy Zagórz odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Zagórz a miastem Gorodok (Ukraina), a także umowy o współpracy pomiędzy Gminą Zagórz a miastem Schodnica (Ukraina). Spotkanie dotyczyło także ustalenia działań dotyczących złożenia wspólnego wniosku do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.


Gminę Zagórz reprezentowali:
1) Ernest Nowak- Burmistrz Miasta i Gminy
2) Alicja Wosik-Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy
3) Łukasz Woźniczak- Sekretarz Miasta i Gminy
4) Zbigniew Tarnawa-Kierownik Referatu Rozwoju i Gospodarki Komunalnej

Miasto Gródek:
1) Ivan Prots- Zastępca Burmistrza Miasta Gródek
2) Roman Opaliński – Radny Rady Miasta Gródek
Miasto Schodnica:
1) Ivan Piliak- Burmistrz Miasta Schodnica
2) Volodymyr Goliak – Radny Rady Miasta Schodnica
3) Mykola Shepitichak- Przedstawiciel Komitetu Wykonawczego Rady Miasta Schodnica


Z delegacją z miasta Schodnica omawiano przygotowywany wniosek o środki unijne, dotyczący inwestycji drogowych. Ponadto  podjęto decyzję dotyczącą podniesienia atrakcyjności turystycznej Gminy Zagórz i Miasta Schodnica poprzez staranie się o dofinansowanie dokumentacji technicznej. Po stronie Zagórza dokumentacja dotyczy ruin Klasztoru O.O. Karmelitów Bosych pochodzących z XVIII w., natomiast po stronie Miasta Schodnica – stworzenia dokumentacji technicznej „Muzeum przemysłu naftowego i gazowniczego Ukrainy w Schodnicy”

Z delegacją z miasta Gorodok uzgodniono szczegóły dotyczące kwestii opracowania wspólnego wniosku dotyczącego budowy kanalizacji sanitarnej w Gminie Zagórz w miejscowościach Poraż i Zagórz oraz mieście Gorodok.
Rozwój współpracy transgranicznej sprzyjać będzie umocnieniu więzi pomiędzy Ukrainą i Rzeczpospolitą Polską, a bezpośrednie kontakty obywateli i społeczności, jak też instytucji i organizacji społecznych sprzyjać będą społecznemu i gospodarczemu  rozwojowi, oraz pogłębią współpracę w sferze oświaty, nauki i informacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.