Zapraszamy na Mszę świętą w intencji sportowców

SANOK. Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego.

Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała – stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca – przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację. Sport, rozwijając tężyznę fizyczną i hartując charakter, nie powinien nigdy odwracać uwagi tych, którzy go praktykują i cenią, od obowiązków duchowych. Oznaczałoby to bowiem, że człowiek biegnie jedynie po to, aby zdobyć – jak pisze św. Paweł – „koronę przemijającą”, zapominając, że chrześcijanin nigdy nie powinien tracić z oczu tej „nieprzemijającej” (por. 1 Kor 9, 25).

Mając tego świadomość serdecznie zapraszamy sportowców, trenerów działaczy sportowych, kibiców oraz tych, którym wartość idei promowanych przez sport nie jest obca na Mszę świętą w niedzielę 11 września br. do kościoła OO. Franciszkanów na godz. 15.00, która będzie odprawiona w ich intencji oraz za tragicznie zmarłych zawodników klubu hokejowego Lokomotiwu Jarosław.

Mszy św. przewodniczył będzie ks. Proboszcz Piotr Rymarowicz z parafii Trepcza, który też wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. tradycyjnie odnowimy akt zawierzenia sportowców Matce Bożej Pocieszenia.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."