Zapraszamy na Mszę świętą w intencji sportowców

09-09-2011

SANOK. Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego.

Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała – stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca – przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację. Sport, rozwijając tężyznę fizyczną i hartując charakter, nie powinien nigdy odwracać uwagi tych, którzy go praktykują i cenią, od obowiązków duchowych. Oznaczałoby to bowiem, że człowiek biegnie jedynie po to, aby zdobyć – jak pisze św. Paweł – „koronę przemijającą”, zapominając, że chrześcijanin nigdy nie powinien tracić z oczu tej „nieprzemijającej” (por. 1 Kor 9, 25).

Mając tego świadomość serdecznie zapraszamy sportowców, trenerów działaczy sportowych, kibiców oraz tych, którym wartość idei promowanych przez sport nie jest obca na Mszę świętą w niedzielę 11 września br. do kościoła OO. Franciszkanów na godz. 15.00, która będzie odprawiona w ich intencji oraz za tragicznie zmarłych zawodników klubu hokejowego Lokomotiwu Jarosław.

Mszy św. przewodniczył będzie ks. Proboszcz Piotr Rymarowicz z parafii Trepcza, który też wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. tradycyjnie odnowimy akt zawierzenia sportowców Matce Bożej Pocieszenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.