Zmiany organizacyjne w starostwie

24-08-2011

SANOK. Rada Powiatu zatwierdziła nowy regulamin organizacyjny starostwa. Zgodnie z nim w strukturze starostwa dokonano kilku istotnych zmian. Dotychczasowy Wydział Rozwoju Komunikacji Transportu i Dróg został podzielony na dwa mniejsze – Wydział Inwestycji i Dróg, oraz Wydział Komunikacji i Transportu.

Pełniącym obowiązki naczelnika Wydziału Inwestycji i Dróg został Michał Cyran, a szefem Wydziału Transportu i Komunikacji Zenon Stryjak. Stworzone zostało również Biuro Pozyskiwania Środków Pomocowych, którego kierownikiem został Sebastian Koń.

 - Uważam, że są to zmiany na lepsze, które zwiększą efektywność pracy jednostki. Do tej pory nie mieliśmy komórki zajmującej się pozyskiwaniem środków pomocowych,  każdy z wydziałów robił to we własnym zakresie. Teraz mamy biuro, które będzie zajmować się tylko wyszukiwaniem programów pomocowych i pisaniem wniosków, liczę więc że na efekty nie trzeba będzie długo czekać – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Poprzedni regulamin organizacyjny uchwalony został w 2002 roku. Nieudane próby jego zmiany podejmowano również w poprzednich kadencjach. Prace nad uchwalonym niedawno regulaminem trwały kilka miesięcy.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.