17 latek okradł sklepy na ponad 10 tys zł

18-02-2012

BIESZCZADY. Ustrzyccy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Bircza. Wczoraj przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem do dwóch sklepów spożywczo-przemysłowych na terenie gminy Ustrzyki Dolne.


W październiku ubiegłego roku miały miejsce włamania do dwóch sklepów spożywczo – przemysłowych w Wojtkowej i Wojtkówce. Łupem złodzieja padły przede wszystkim papierosy, alkohole, słodycze, kosmetyki i pieniądze pozostawione w kasach fiskalnych. Straty poniesione przez właścicieli obydwu sklepów oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli wówczas ślady, przesłuchali też wielu świadków. Kluczem do sprawy okazały się ślady zabezpieczone podczas oględzin.

System identyfikacji daktyloskopijnej AFIS, doprowadził do 17-letniego mieszkańca gminy Bircza. Młody mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Zeznał, że włamań tych dokonał ze starszym bratem.

Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rodzinnym.

KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.