Święto lwowskich strażaków (VIDEO)

LWÓW / ZAGÓRZ : 2 czerwca na Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia (LPUBŻ) odbyła się promocja tegorocznych absolwentów. Podniosła uroczystość zgromadziła szacowne grono przyjaciół i partnerów Uniwersytetu wśród, których od 8 maja br. jest także Gmina Zagórz.

 

Uroczystą galę ze strony ukraińskiej zaszczycił swą obecnością m.in. Wasyl Kwaszuk – wiceminister Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy oraz Petro Kołodij – pierwszy zastępca przewodniczącego lwowskiej rady wojewódzkiej.

Gratulacje i serdeczności pod adresem rektora LPUBŻ gen. Mychajły Koziara kierowali przedstawiciele polskich instytucji partnerskich w osobach: st. bryg. Marka Chmiela – komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz bryg. Sławomira Wojty – zastępcy komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, który ze względu na zaplanowane wcześniej obowiązki służbowe nie mógł osobiście uczestniczyć we lwowskich uroczystościach reprezentował Jerzy Zuba – główny specjalista ds. małych projektów i promocji Gminy Zagórz, autor i koordynator projektu POLSKO – UKRAIŃSKA Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „Bieszczady 2012”, którego zwieńczeniem w dniu 8 maja br. stały się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze w Kalnicy oraz podpisanie umowy o współpracy transgranicznej pomiędzy Gminą Zagórz a Lwowskim Państwowym Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia. ( ZOBACZ RELACJE VIDEO)

– Nasza gmina znalazła się w prestiżowym gronie instytucji, które na poziomie lokalnym pracują na rzecz kontynuacji procesu integracji europejskiej i podnoszenia bezpieczeństwa ludności w rejonie wschodniej granicy Unii Europejskiej, która w naszym narodowym interesie nie może stać się nową „żelazną kurtyną”. Mam nadzieję, że otwartość na tę problematykę Pana Burmistrza Nowaka i nowe kontakty, które udało się nawiązać we Lwowie już niebawem zaowocują kolejnymi pożytecznymi dla Polaków i Ukraińców projektami – stwierdza Jerzy Zuba

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."