Akcja „Przywracamy historię do szkół” trwa. Podpisy będą zbierane w Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku oraz w Tarnawie Dolnej i Tarnawie Górnej

Ponad 440 podpisów zebrano w czasie akcji „Przywracamy lekcje historii do szkół”. Akcję przeprowadziły w Sanoku wspólnie cztery organizacje: ZiemiaSanocka.PL, Solidarna Polska, TG Sokół i sanocki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Akcja jest wynikiem ogólnopolskiego protestu przeciwko skróceniu czasu nauczania historii w szkołach, nowemu programowi i podręcznikom. Zgodnie z reformą rządową obowiązkowa nauka historii ma odbywać się tylko do pierwszej klasy szkoły licealnej.

W kolejnych klasach uczniowie zetkną się z przedmiotem „Historia i społeczeństwo”, w ramach którego będą mieli do wyboru dziewięć modułów, w tym np. moduł pt. „Język, komunikacja, media”.

Akcja przeprowadzona w ostatnią niedzielę na Posadzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, i to nie tylko wśród ludzi dorosłych, ale również młodzieży.

Podpisy zbierano pod kościołem p.w. NSPJ. Do stolików z wyłożonymi listami ustawiały się wręcz kolejki.

Akcja będzie kontynuowana w kolejnych dzielnicach i parafiach. W niedzielę 24.06.2012 podpisy będą zbierane w Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku. O jej wynikach niezwłocznie poinformujemy.

Zachęcamy mieszkańców Sanoka i okolic do udziału w akcji i składania podpisów na listach.

Akcja zbierania podpisów będzie prowadzona również w najbliższych dniach w Tarnawie Dolnej oraz Tarnawie Górnej .


 

Źródło: ziemia-sanocka.pl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."