APEL GRUPY BIESZCZADZKIEJ GOPR

Grupa Bieszczadzka GOPR zwraca się z apelem do wszystkich organizatorów drogi krzyżowej na Tarnicę, a także pielgrzymów-turystów indywidualnych o odpowiednie przygotowanie się do trudu pokonania tras górskich.

Obecnie w Bieszczadach nadal mamy zimę, panują trudne warunki atmosferyczne i turystyczne. Wyższe partie, w tym Tarnica, pokryte są niebezpieczną lodoszrenią, silne wiatry znacząco obniżają temperaturę odczuwalną. W dolinach i na zalesionych podejściach utrzymuje się z rana zmrożony, później mokry śnieg. Obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

Podjęcie wędrówki w tych warunkach wymaga odpowiedniego ubioru, zwłaszcza „mocnych” butów, dobrej kondycji i… poczucia rozsądku i rozwagi.

Proponujemy, tak jak i Bieszczadzki Park Narodowy, o zrezygnowanie z wędrówki w rejon partii szczytowych i ograniczyć pielgrzymkę do drogi z Wołosatego na Przełęcz Bukowską.

Grzegorz Chudzik
Naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."