Artur Hryszko Mistrzem Polski w kolarstwie górskim!

KOLARSTWO GÓRSKIE. W minioną niedzielę w Zawoji odbyły się najważniejsze zawody w sezonie 2012, Mistrzostwa Polski DH – Downhill Contest #2. Złoty medal zdobył Artur Hryszko, dla którego był to debiut w zawodach tej rangi.

Trasa przebiegała na stoku góry Mosorny Groń, a zawodnicy musieli pokonać dwukilometrowy odcinek zjazdowy, bardzo zróżnicowany, rozpoczynający się ciekawym technicznie odcinkiem w lesie. W dalszej części znajdowało się wiele band, otwartych zakrętów, skoczni.

Przed zawodami mówiło się o najlepszym czasie oscylującym w granicach 3 minut. Naszym zawodnikom udało się pokonać trasę w czasie:  Artur Hryszko 2:53.42, Szymon Kobylarski 2:57.23.

Niespełna szesnastoletni Artur Hryszko wykręcił czas, który pozwolił zająć 1. miejsce, dał złoty medal i koszulkę Mistrza Polski w kategorii junior. Artur w tym roku zrobił licencje i jest to jego pierwszy sezon, gdzie ściga się z zawodowcami.

W tej samej kategorii 6. miejsce zajął Szymon Kobylarski.

Gratulujemy i życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."