Badania dla urzędu

09-07-2012

SANOK. Na zlecenie Urzędu Miasta Sanoka 17 studentów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadziło badania ruchu turystycznego w Sanoku. Będą one niezbędne przy opracowywaniu Strategii Rozwoju Miasta na lata 2014 – 2020.

- Wiemy, że Uniwersytet Adama Mickiewicza ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu badań, więc zwróciliśmy się do Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej z propozycją współpracy w tym zakresie. Studenci pracowali za darmo w ramach ćwiczeń terenowych, które są obowiązkowym elementem studiów – tłumaczy Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka.

Studenci II roku geografii przebywali w Sanoku od 28 czerwca do 5 lipca. Pod okiem opiekuna dr Artura Bajerskiego prowadzili trzyczęściowe badania dotyczące grupy zagadnień związanych z turystyką. Rozpoczęli od inwentaryzacji bazy noclegowej. Kolejnym krokiem była część ankietowa dotycząca ruchu turystycznego i atrakcyjności turystycznej miasta.
- Studenci ankietowali turystów w różnych punktach miasta, przy muzeach, na starówce, w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zebraliśmy blisko 170 ankiet – informuje dr Artur Bajerski, opiekun naukowy ćwiczeń terenowych i badań.

Jeden dzień poświęcono także na zidentyfikowanie pochodzenia terytorialnego pojazdów przejeżdżających przez Sanok. Część wyników badań zaprezentowano podczas spotkania w Urzędzie Miasta Sanoka, które odbyło się 5 lipca. Całość zostanie niedługo opracowana w pełnym zakresie.

Młodzi ludzie oprócz pracy mieli okazję zwiedzić Sanok i jego okolice, a niektórzy z nich także Lwów i współpracujące z miastem Medzilaborce.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.