Bieszczady: „Narciarska Traperiada”

05-02-2012

BIESZCZADY. 12 lutego bieżącego  roku z Przełęczy Łupkowskiej,  doliną rzeki Osławicy i Osławy wyruszą prawdziwi  zimowi traperzy, którzy na nartach chcą pokonać ponad 50-kilometrowy szlak żelaznej kolei z Łupkowa do Zagórza.

Traperiada  organizowana jest gdy w góry zawita prawdziwa zima, tak było przed trzema laty gdy trójka traperów przemierzyła szlak kolejki leśnej z Wetliny do Rzepedzi. W kolejnym roku szlak Traperiady  od źródeł do ujścia rzeki Osława przemierzało czterech narciarzy.

Tym razem organizatorzy Julian Pałasiewicz z MGOKiS w Zagórzu oraz Wojciech „Kiju”  Gosztyła z Ośrodka Turystyki Górskiej w Woli Michowej korzystając z bardzo dobrych warunków śniegowych zapraszają na wędrówkę kolejowym szlakiem.

Zasada jest bardzo prosta, chodzi o to aby wciągu jednego dnia pokonać ten malowniczy szlak, każdy uczestnik musi liczyć sam na siebie i zadbać o zabranie żywności ,napoi , odpowiedniego ubrania. Zbiórka uczestników w Zagórzu na parkingu przy G.O.K w dniu 12.02.2012r. o godz. 7:00 gdzie podstawiony będzie ski-bus, który zawiezie uczestników na miejsce startu.

 

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorami:
Julian Pałasiewicz – 504 175 219
Wojciech Gosztyła –  502 472 112

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.