Bieszczadzki Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej

SANOK. Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Ligii Ochrony Przyrody w Sanoku, po raz trzeci zorganizował Bieszczadzki Regionalny Przegląd Piosenki Ekologicznej. Impreza, która odbyła się 16 marca, została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka.

 

W przeglądzie udział wzięło prawie 97 uczestników (30 solistów i 19 zespołów). Występy oceniali przedstawiciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Śliwka, Iga Wojtowicz – Rejmak i Robert Handermander oraz przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody: Ryszard Rygliszyn i Andrzej Cielemęcki.

Opiekę nad przebiegiem konkursu sprawowała grupa wolontariuszy: Marek Marynowicz, Piotr Kutiak, Mieczysław Radwański oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku i II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Nagrody w postaci odtwarzaczy mp4, pendrive oraz wydawnictw książkowych i multimedialnych wręczono następującym osobom:

Przedszkola
Kategoria soliści
I miejsce ex aequo: Sebastian Burczyk (Samorządowe Przedszkole nr 1 w Sanoku) Hanna Pawłowska (Przedszkole w Czaszynie)
II miejsce: Hajduk Maja (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2 w Sanoku)
IIImiejsce: Kijek Michał (Samorządowe Przedszkole nr 2 w Sanoku- Oddział przedszkolny)

Kategoria zespoły
I miejsce ex aequo:
Górniak Natalia, Łapiszczak Martyna, Kudła Kamila, Fic Wiktor, Zapała Sonia, Dziuban Joanna, Błażejowski Piotr (Samorządowe Przedszkole nr 1 w Sanoku); Kobiałka Amelia, Maślanka Nikola, Typrowicz Karolina (Samorządowe Przedszkole nr 1 w Sanoku)
II miejsce ex aequo:
Szuba Monika, Oliwia Pawlus, Julia Mandzelowska, Szymon Krzanowski (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku); Bekalik Kamila, Kowalczyk Maria, Szarek Mikołaj, Węgrzyniak Amelia (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku)
III miejsce ex aequo:
Koczera Joanna, Misztal Nikola, Mielnik Bartłomiej (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2 w Sanoku); Dzuban Magdalena, Lassota Martyna, Fineczko Milena, Stabryła Justyna (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 2 w Sanoku); Sidor Aleksandra, Bogaczewicz Natalia, Tomoń Jakub, Jedynak Jakub, Wiktoria Szlachcic (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku); Chryń Zofia, Rudy Ksenia, Stach Laura, Żwiryk Zuzanna, Kopczak Zofia, Ciapiel Eliza (Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku); Gabriela Niemiec, Dominik Wożniczyszyn, Natalia Hydzik (Samorządowe Przedszkole w Strachocinie)

szkoły podstawowe, klasy I-III
Kategoria soliści
I miejsce: Pawłowska Urszula (Szkoła Podstawowa w Czaszynie)
II miejsce: Kochanowska Wiktoria (Szkoła Podstawowa w Mokrym)
III miejsce ex aequo: Mielecka Sandra (Szkoła Podstawowa w Strachocinie); Kochanowska Weronika (Szkoła Podstawowa w Mokrym); Koczeń Anna (Szkoła Podstawowa w Czaszynie)

Kategoria zespoły
I miejsce ex aequo: Barzyk Emilia, Galant Aleksandra, Paulina Cecuła, Niemiec Oliwia, Wojdyła Wiktoria (Szkoła Podstawowa w Strachocinie); Lewicka Michalina, Bodnar Natalia, Tabisz Estera, Kłos Weronika (Szkoła Podstawowa w Trepczy)

szkoły podstawowe, klasy IV-VI
Kategoria soliści
I miejsce: Klaudia Koczeń (Szkoła Podstawowa w Czaszynie)
II miejsce: Oliwia Przystasz (Szkoła Podstawowa w Trenczy)
III miejsce ex aequo: Aleksandra Łyko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku); Pola Lewicka (Szkoła Podstawowa w Trepczy)

Kategoria zespoły
II miejsce: Pola Lewicka, Magdalena Kobrzyńska, Oliwia Przystasz, Monika Bartkowska (Szkoła Podstawowa w Trepczy),
III miejsce ex aequo:
Natalia Połdiak, Dominik Gagatko, Iwona Czapor, Dominika Stączek (Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu); Aleksandra Dębińska, Sylwia Gruca, Kornelia Krystyńska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku)

Gimnazja
Kategoria – soliści
I miejsce ex aequo: Słowik Marlena (Gimnazjum nr 3 w Sanoku); Anna Stasiowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku); Aleksandra Łyko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku); Klaudia Solon Miejsko (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu)
II miejsce: Anna Naleśnik (Gimnazjum nr 3 w Sanoku)
III miejsce: Dominika Semczyk (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Gimnazjum Tarnawa Dolna).

Kategoria zespoły
I miejsce: Joanna Wołkowicz, Izabela Stabryła (Gimnazjum nr 2 w Sanoku)

szkoły ponadgimnazjalne
Kategoria soliści
I miejsce: Natalia Handermander (II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku)
II miejsce: Karolina Paszczyńska (Zespół Szkół nr 2 w Sanoku)
III miejsce ex aequo: Adrianna Wróbel (Zespół Szkół nr 5 w Sanoku); Magdalena Tarnawska (II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku)

Wyróżnienia:
Monika Żeliszewska (Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Sanoku); Kozłowska Sylwia (Zespól Szkół nr 4 w Sanoku)

Kategoria zespoły
I miejsce: Karolina Kucharska, Joanna Matuszewska, Martyna Pluskwik (Zespół Szkół nr 5 w Sanoku)
II –miejsce: Monika Żeliszewska, Malwina Handermander (II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku)

Festiwal odbył się dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (oddział w Krośnie), PGNiG Oddział w Sanoku, Urzędu Miasta w Sanoku oraz Starostwa Powiatowego w Sanoku.

materiał nadesłany przez LOP


|
Ergo Hestia

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."