Coraz większa liczba odbiorców programu profilaktycznego ,,Zadbaj o jakość swojego życia” (ZDJĘCIA)

06-03-2012

SANOK. Do dnia 5 marca 2012 roku ponad 400 młodych osób z sanockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w programie profilaktycznym z zakresu chorób nowotworowych, realizowanym we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną SANEPID.

Program prowadzony jest przez pracowników dydaktycznych Zakładu Pielęgniarstwa oraz studentów z Koła Naukowego Pielęgniarek PWSZ w Sanoku.

Realizacja programu obejmuje: przekazanie wiedzy na temat najczęściej występujących chorób nowotworowych u kobiet, uświadomienie wpływu stylu życia na występowanie chorób nowotworowych, ukazanie znaczenia badań profilaktycznych we wczesnym rozpoznawaniu nowotworów oraz przygotowanie młodzieży do pełnienia roli liderów edukacji zdrowotnej.

W czasie szkolenia młodzież ma możliwość nabycia umiejętności samobadania piersi na fantomach. Młodzież wykazuje duże zainteresowanie poruszaną tematyką i aktywnie uczestniczy w prowadzonych zajęciach warsztatowych.

W programie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku, Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku, Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, Zespół Szkół nr 4 w Sanoku; Bursa Międzyszkolna przy ul. Szopena w Sanoku.

PWSZ w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.