Czego szukały nastoletnie uciekinierki ze Szczecina w Bieszczadach?

LESKO. Dzięki szybkiemu działaniu policjanci zlokalizowali i zatrzymali dwie 16-letnie dziewczynki, mieszkanki Szczecina. Rodzice zawiadomili wcześniej Policję o ich zaginięciu. Jak się okazało, nastoletnie szczecinianki

uciekły z domu i przyjechały w Bieszczady.

O zaginięciu powiadomili Policję zaniepokojeni rodzice dziewcząt, które zbyt długo nie wracały do domu. Policjanci ustalili, że nastolatki podczas wakacyjnego pobytu w Bieszczadach zapoznały miejscowych chłopców, z którymi później utrzymywały kontakt. Gdy wpadł im do głowy pomysł samodzielnej wyprawy w Bieszczady, postanowiły go od razu zrealizować. Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy dzielnicowego i policjantów wydziału kryminalnego zatrzymano dziewczynki, gdy dotarły do Leska.

Nastolatki trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Rzeszowie, skąd mieli je odebrać powiadomieni o odnalezieniu dzieci rodzice. Niestety, sprawa ich bieszczadzkiej wędrówki na tym się nie zakończy, zostanie rozpatrzona przez sąd rodzinny, do którego trafi.

KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."