Czterech mężczyzn zatrzymanych za włamania

02-03-2012

USTRZYKI DOLNE. Policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za włamania i kradzieże oraz usiłowanie włamań do garaży na terenie Ustrzyk Dolnych i Leska. Policjanci odzyskali także utracone mienie.

20 lutego do dyżurnego ustrzyckiej komendy od rana zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieży i włamaniach, a także o usiłowaniach włamań do garaży w Ustrzykach Dolnych. W sumie zanotowano 17 takich zgłoszeń. Policjanci na miejscu włamań zbierali ślady, przesłuchiwali świadków i rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawców. Od wtorku do czwartku policjanci zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za włamania.

Funkcjonariusze ustalili, że kilka dni po włamaniach w Ustrzykach Dolnych młodzi ludzie przenieśli się na teren Leska, gdzie dopuścili się 11 włamań. Z ustaleń policjantów wynika, że z uwagi na dużą ilość skradzionych w Ustrzykach Dolnych przedmiotów sprawcy przewieźli je do swojej dziupli, „pożyczonym” od jednego z pokrzywdzonych peugeotem. Łupem złodziei m.in. padły kosy spalinowe, wiertarki, skrzynki narzędziowe, butle gazowe, poroże. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymani to czterej mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne w wieku od 20 do 24 lat. Wszyscy przyznali się do popełnionych przestępstw. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego.

Dochodzenie z art. 279 §1kk prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Za ten czyn podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.