Czy uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sanoku doczekają się sali gimnastycznej? (VIDEO HD)

16-11-2012

SANOK / PODKARPACIE. - Sala gimnastyczna pełnowymiarowa jest nam potrzebna jak człowiekowi powietrze - słowa dyrektora Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Roberta Zoszaka, nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Obecna salka gimnastyczna, z której korzysta ponad 400 uczniów to zdecydowanie za mało!

Budowa nowej sali gimnastycznej to jedyne antidotum na problemy dyrekcji, a przede wszystkim uczniów tej szkoły co do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Radni miasta Sanoka zrobili pierwszy krok, aby przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku powstała sala gimnastyczna wraz z boiskiem sportowym. Podczas ostatniej sesji przyjęto uchwałę, która upoważnia burmistrza do zaciągnięcia zobowiązania na realizację tego zadania.
- Wydaje mi się, że jesteśmy dłużni tej szkole wybudowania takiego obiektu - stwierdził Maciej Bluj, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

W sumie koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 2 mln 600 tys zł. Wstępnie w przyszłorocznym budżecie zostanie na ten cel zabezpieczone ponad 680 tys zł. Następnie w roku 2014 blisko milion złotych. Pozostały milion miałby pochodzić z województwa, w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Radny Maciej Drwięga nie ma wątpliwości, że w czasach niżu demograficznego i „walki o ucznia”, jest to inwestycja prorozwojowa.
- Jeżeli szkoła będzie miała lepsze warunki, to miejmy nadzieję będzie bardziej atrakcyjna dla uczniów z poza obwodu. Za uczniami idzie subwencja, w związku z tym byłyby większe środki.

- Dla dobra młodzieży powinniśmy tę salę wybudować - z optymizmem w głosie kończy dyrektor Robert Zoszak.

Mateusz Pniewski

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.