Dąb i drewno jaworowe dominują w XIII submisji drewna

14-02-2012

24 lutego rozstrzygnięty zostanie przetarg submisyjny na drewno cenne organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie już po raz trzynasty. Tradycyjny termin submisji to ostatni piątek lutego, zaś miejsce rozstrzygnięcia – sala narad Nadleśnictwa Brzozów.

Drewno oferowane do sprzedaży zgromadzono na trzech składach: w Oleszycach, Uhercach Mineralnych i Załużu. W tegorocznej ofercie dominuje dąb (320 m³), ale sporo jest też drewna jaworowego (ponad 200 m³) oraz  bukowego i jesionowego (po 100 m³). Będzie również  można nabyć cenne kłody dębu czerwonego, olszy, czereśni, klonu i wiązu. Łącznie wystawiono do przetargu 800 m³ drewna wybranego spośród surowca pozyskanego w 23 nadleśnictwach w toku planowych zabiegów w drzewostanach.
- Tegoroczna oferta przygotowana została w oparciu o dobre rozeznanie rynku, stąd zrezygnowaliśmy z dużej puli drewna bukowego, które od lat stanowiło podstawowy nasz produkt – mówi Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie.

– Na składach znalazły się jedynie kłody najwyższej jakości, które łatwo powinny znaleźć nabywców. Liczymy na zainteresowanie drewnem dębowym i powrót drewna jaworowego do łask.

Nabywcy mogą oglądać surowiec w dni robocze od 17 do 23 lutego w godz. 8-16, zaś w dzień rozstrzygnięcia przetargu przed godziną 10. złożą swoje oferty zakupu. Zostaną one wpisane do specjalnego programu komputerowego – nabywcą drewna zostaje firma oferująca najwyższą cenę za daną sztukę. Wyniki submisji są zawsze ważnym elementem oceny sytuacji na rynku drzewnym.

Edward Marszałek – rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Tadeusz Mędrek


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.