Dodatkowe 150 komputerów (VIDEO HD)

10-05-2012

SANOK. Realizowany przez Miasto Sanok od zeszłego roku projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka” cieszy się powodzeniem. Spotkał się także z dużym uznaniem. Dlatego władze Miasta Sanoka podjęły decyzję o jego rozszerzeniu.

W ramach trwającego projektu 300 rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej (w tym także osoby niepełnosprawne) zyskało nowe komputery i dostęp do Internetu. Potrzeby są jednak większe. Wychodząc im naprzeciw władze Miasta Sanoka postanowiły rozszerzyć zasięg projektu na dodatkowe 150 rodzin. Dzięki temu przeciwdziałają wykluczeniu osób, które z powodu trudnej sytuacji życiowej nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Oprócz tego nowy projekt przewiduje utworzenie w Sanoku świetlic socjalnych, w których młodzież i dzieci uzyskają dostęp do Internetu w celach edukacyjnych. Świetlice będą się mieściły w obiektach filialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Na razie złożony projekt o dofinansowanie jest w fazie oceny formalnej.

Agnieszka Frączek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.