Dozór za kradzież rozbójniczą dla 25-letniego mieszkańca powiatu sanockiego

SANOK. Prokuratura na wniosek Policji zastosowała dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju wobec mężczyzny, który popełnił przestępstwo kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policja wnioskowała do Prokuratury Rejonowej w Sanoku o zastosowanie dozoru policyjnego wobec 25-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Mężczyzna w sierpniu br. będąc w lokalu przy ul. Szafera w Sanoku ukradł kobiecie portfel wraz z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami.

Ten sam sprawca w ubiegłą sobotę dokonał kradzieży rozbójniczej w tym samym lokalu. Tym razem mężczyzna zabrał pokrzywdzonej portfel z pieniędzmi i dokumentami, a następnie w celu utrzymania skradzionej rzeczy użył przemocy odpychając ofiarę i powodując jej upadek. Policja zatrzymała 25-latka.

10 sierpnia Prokuratura wydała postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Górna granica kary jaka grozi podejrzanemu to 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."