Dzieci bawiły się na krze!

SANOK. Okres ferii zimowych, to nie tylko wyjazdy na zimowiska. Problemy i zagrożenia pojawiają się, gdy dzieci i młodzież nie wyjeżdżają i nie wiedzą co zrobić z nadmiarem wolnego czasu.

Dziecięce pomysły na jego zagospodarowanie niestety często zagrażają zdrowiu i życiu najmłodszych. Właśnie takie dwa przypadki wczorajszego dnia odnotowała sanocka Policja.

Pierwszy miał miejsce przy ulicy Przemyskiej w Sanoku. Około godz. 11. policjanci wykonujący czynności służbowe zauważyli trójkę dzieci, które ślizgały się na krze po rzece San. Na szczęście nic się nie stało, policjanci szybko zareagowali. Odwieźli dzieci do domów i przekazali rodzicom.

Druga, identyczna sytuacja dotyczyła zabaw dzieci na lodzie w okolicy sklepu Carrefour w Sanoku i miała miejsce około godz. 15. Interwencja zakończyła się w podobny sposób.

Policja przestrzega przed wchodzeniem na lód o tej porze roku. Pomimo mrozów i  twardej zamarznietej powierzchni lód pod wpływem ciężaru człowieka może pęknąć. W przypadku kontaktu z bardzo zimną wodą organizmowi grozi wychłodzenie, a  następswem zbyt niskiej temperatury ciała jest  śmierć.

Apelujemy do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na swoje pociechy. Przede wszystkim na rodzaj zajęć i miejsca, w których spędzają czas wolny.

Niebezpieczny lód na rzece San

KPP Sanok

Tagi: ,

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."