Dzień Seniora w Niebieszczanach (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY/PODKARPACIE. 14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora. Seniorzy z naszej gminy już świętowali – w ubiegłą sobotę, 10 listopada, udowodnili, że potrafią świetnie się bawić.


14 listopada jest w Polsce obchodzony jako Światowy Dzień Seniora. Święto stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie z reguły 1 października.

Dzień Seniora w Polsce powstał z inicjatywy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz popularyzowanie idei pełnego udziału seniorów w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Seniorzy w Niebieszczanach wspaniale się bawili. Na scenie wystąpił zespół obrzędowy „Graboszczanie” w Grabownicy, którzy przedstawił spektakl „Wypędzanie Krasuli”. Komedia inspirowana starymi wiejskimi zwyczajami związanymi z wypędzaniem bydła na wiosnę, na Św. Wojciecha, wywołała zachwyt wśród publiczności.

Na scenie wystąpiły także utalentowane wokalnie Panie z Koła Gospodyń w Niebieszczanach oraz Kapela „Kamraty”.
Anna Hałas, pełniąca obowiązki Wójta Gminy Sanok złożyła najlepsze życzenia Seniorom. Wśród zaproszonych gości była także Agnieszka Haduch, skarbnik gminy, Krystyna Kafara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Tomasz Lewicki, przewodniczący rady Gminy Sanok.

źródło: Gmina Sanok
materiał nadesłany

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."