Finał konkursu na kartkę wielkanocną wojewody

02-04-2012

14-letnia Patrycja Korczak z Domu Dziecka w Skopaniu została laureatem konkursu na wielkanocną kartkę wojewody podkarpackiego. Kartka będzie rozsyłana drogą elektroniczną, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na nagrody dla zwycięzców konkursu.

2 kwietnia wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała gratulacje wraz z nagrodami laureatom oraz dyrektorom placówek.

Na pierwszy konkurs ogłoszony przez wojewodę podkarpackiego wpłynęło prawie 200 kartek z placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz placówek wsparcia dziennego. „Wszystkie prace były niezwykle ciekawe. Decyzja nie była łatwa” – powiedziała wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Praca Patrycji Korczak została nagrodzona za tradycyjne podejście do tematu z wykorzystaniem niekonwencjonalnej techniki, precyzję wykonania i harmonijną kolorystykę. Kapituła konkursu przyznała także wyróżnienie. Otrzymał ją najmłodszy uczestnik konkursu, 4 letni Konrad Burda, podopieczny Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Wielkie Serce” w Łężanach. Praca została wyróżniona za wielkie zaangażowanie, ciekawe zestawienie kolorystyczne, samodzielne wykonanie pracy oraz bezpośrednie, ale ujmujące podejście do tematu.

„Zwycięska kartka będzie oficjalną kartką wojewody i urzędu. Zostanie rozesłana do pracowników, samorządowców i parlamentarzystów. Pozostałe prace również zostaną uhonorowane, część z nich będzie prezentowana na wystawie, a część zostanie wysłana do najważniejszych osób w państwie” – powiedziała wojewoda.

Wystawa prac nadesłanych na I Konkurs pn. „Kartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego” będzie prezentowana w holu PUW do 6 kwietnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.