Funkcjonowanie sanockiego szpitala wraca do normy. Nie ma przyjęć związanych ze skażoną wodą

SANOK. Jak informuje nas dyrektor SPZOZ w Sanoku Adam Siembab, sanocki szpital nie odnotował przyjęć osób zakażonych bakteriami, które znalazły się w wodzie. Dobrą informacją jest także uzyskanie zgody na używanie wody do prania oraz utrzymania czystości sal i korytarzy.

Ponieważ wyniki posiewów są ujemne, a fizykochemiczne parametry wody poprawne, postanowiliśmy przeprowadzić interwencję i skierować prośbę do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o zgodę na wykorzystywanie wody z wodociągu do utrzymania higieny szpitala. Otrzymaliśmy pisemną akceptację. Woda używana jest do sprzątania powierzchni szpitalnych, a także do prania pościeli przy założeniu, że ostatnie płukanie odbędzie się w tej z beczkowozów. Decyzja inspektora sprawia, że szpital może lepiej funkcjonować - mówi reporterom Esanok.pl, dyrektor Siembab.

W dalszym ciągu woda jest niezdatna do spożywania jak i do mycia ciała, gdyż istnieje zagrożenie wystąpienia uczulenia spowodowanego podwyższonym poziomem chloru. Nasza kuchnia korzysta z wody dowożonej przez beczkowozy - dodaje.

 

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."