Funkcjonowanie sanockiego szpitala wraca do normy. Nie ma przyjęć związanych ze skażoną wodą

01-03-2012

SANOK. Jak informuje nas dyrektor SPZOZ w Sanoku Adam Siembab, sanocki szpital nie odnotował przyjęć osób zakażonych bakteriami, które znalazły się w wodzie. Dobrą informacją jest także uzyskanie zgody na używanie wody do prania oraz utrzymania czystości sal i korytarzy.

Ponieważ wyniki posiewów są ujemne, a fizykochemiczne parametry wody poprawne, postanowiliśmy przeprowadzić interwencję i skierować prośbę do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o zgodę na wykorzystywanie wody z wodociągu do utrzymania higieny szpitala. Otrzymaliśmy pisemną akceptację. Woda używana jest do sprzątania powierzchni szpitalnych, a także do prania pościeli przy założeniu, że ostatnie płukanie odbędzie się w tej z beczkowozów. Decyzja inspektora sprawia, że szpital może lepiej funkcjonować - mówi reporterom Esanok.pl, dyrektor Siembab.

W dalszym ciągu woda jest niezdatna do spożywania jak i do mycia ciała, gdyż istnieje zagrożenie wystąpienia uczulenia spowodowanego podwyższonym poziomem chloru. Nasza kuchnia korzysta z wody dowożonej przez beczkowozy - dodaje.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.