II miejsce ZSER w Lesku w V Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu

26-04-2012

LESKO. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Lesku, już po raz trzeci brali udział w drugim etapie Ogólnopolskich Zawodów Architektury Krajobrazu.

 

Szkołę reprezentowali: Magdalena Fecycz, Joanna Guzara, Paulina Rużyła, Jolanta Staroń, Adrianna Watoła, Justyna Zoszczak, Zuzanna Kluz, Patrycja Roś, Adrian Jaskółka. Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Pałacka i Jolanta Hurkała.

Po pierwszym etapie, polegającym na wykonaniu projektu koncepcji zagospodarowania Parku Miejskiego przy Ratuszu w Bielsku-Białej, do finału zakwalifikowało się dziesięć szkół z całej Polski.

Finał zawodów odbył się 21 kwietnia 2012 r. podczas Targów Zielni „Ogród i Ty” w Kielcach. Szkoły uczestniczyły w czterech konkurencjach,  między innymi: wykonanie nasadzeń roślinnych oraz umiejscowienie elementów małej architektury ogrodowej na wyznaczonej działce według projektu, wizualizacja projektu – umiejętności rysunkowe i plastyczne, pomiary geodezyjne, test wiedzy z zagadnień związanych z architekturą krajobrazu i rozpoznawania roślin ozdobnych.

W ostatecznej klasyfikacji drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych zdobyła II miejsce na podium.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.