Jubileusz ks. Skiby

20-06-2012

SANOK. Proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego ks.  dr Andrzej Skiba obchodzi w tym roku  jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji w niedzielę odbyła się uroczysta msza święta w której udział wzięli wierni, duchowni okolicznych parafii oraz władze samorządowe.

Ks. dr Andrzej Skiba urodził się 17 marca 1948 roku w Wesołej koło Dynowa. 24 lata później 17 czerwca przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w parafiach w Krościenku Wyżnym, krośnieńskiej farze, Kańczudze gdzie został dziekanem dekanatu. W połowie lat 80-tych ukończył studia z zakresu teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał tytuł doktora. Później pracował jako wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Od czternastu lat jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego.  Wykłada też religie euroregionu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, jest sędzią Sądu Metropolitarnego w Przemyślu oraz egzorcystą.

Ksiądz Andrzej Skiba często angażuje się w życie lokalnej społeczności. - Jest bardzo otwarty na wszelkie propozycje współpracy. Kilkakrotnie wspólnie organizowaliśmy wystawy historyczne, imprezy charytatywne czy akcje utrwalające tradycje kulturowe powiatu – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.