Kolizje z udziałem motocyklistów

BIESZCZADY. Od kilku dni mamy piękną, słoneczną pogodę. Takie warunki sprzyjają fanom motocykli, którzy na długi weekend wybrali się w Bieszczady. Niestety jak pokazują ostatnie wydarzenia, niektórych poniosła wyobraźnia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

W ostatnich dniach na terenie powiatu bieszczadzkiego doszło do kolizji drogowych z udziałem kierujących jednośladami.

W Ustrzykach Dolnych na ul. Jasień kierujący motocyklem mieszkaniec Tarnowskich Gór nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył renault, którym kierował mieszkaniec Ustrzyk Dolnych.

W Smolniku na prostym odcinku drogi kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do wywrócenia się pojazdu.

Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia coraz dłuższe dni to dla fanów motocykli najlepszy czas na wyjazdy. Apelujemy do motocyklistów, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe. Przestrzegajcie zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa, Wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców, zadbaj o odzież z odblaskami, która sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze.

KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."