Koncert hardrockowy dla więźniów z Moszczańca! (ZDJĘCIA)

05-06-2012

MOSZCZANIEC. W maju Oddział Zewnętrzny w Moszczańcu odwiedził zespól hardrockowy Maska, wspierany przez Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Zespół MASKA powstał w Rymanowie w 1998r. Dotychczas zagrał prawie 200 koncertów w całej Polsce.

 

Był prezentowany w Teleexpresie, TVP 1, TVP 3 Warszawa, TVP 3 Rzeszów i w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych. W 2005r. grupa zarejestrowała koncert w Radio Rzeszów, który transmitowano na antenie tej stacji. Piosenki zespołu aż trzykrotnie zdobywały pierwsze miejsca w Liście Przebojów Niezależnych w Radiu Bieszczady. Zespół MASKA ma na swoim koncie 2 płyty studyjne; „Twój ogień” (2005) i „Zatrzymaj się” (2011).

Podczas koncertu w OZ Moszczaniec zespół wykonał kilkanaście utworów z obu swoich płyt. Oprócz samej możliwości uczestniczenia w tak niezwykłym i wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest koncert, więźniowie mogli również usłyszeć historie oraz okoliczności powstania niektórych utworów wykonywanych przez grupę.

Po zakończonym koncercie członkowie zespołu MASKA wręczali osadzonym egzemplarze swoich płyt wraz z autografami, a jedną z nich przekazali do więziennego radiowęzła.

tekst i zdjęcia: Magdalena Bloch

(SW)

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.