Kradli paliwo z samochodów ciężarowych i koparek

15-05-2012

BRZOZÓW. Policjanci z posterunku w Dydni podczas kontroli ujawnili sprawców kradzieży oleju napędowego. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że młodzi ludzie od dłuższego czasu włamywali się do samochodów ciężarowych i koparek. Kradli tylko olej napędowy.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dydni podczas kontroli ujawnili dwóch sprawców kradzieży oleju napędowego. Uwagę funkcjonariuszy skupiły dwa samochody osobowe zaparkowane w pobliżu miejsca, w którym ostatnio dochodziło do kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych i koparek. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili tożsamość dwóch mężczyzn znajdujących się w pojazdach. Młodzi ludzie podczas kontroli zachowywali się nerwowo. Ponadto w bagażnikach aut funkcjonariusze ujawnili przyrządy umożliwiające spuszczenie paliwa z baku oraz puste pojemniki na paliwo.

21-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego pobytu na terenie naszego powiatu. Ostatecznie przyznał, że tej nocy, gdy był kontrolowany przez brzozowskich policjantów razem z kolegą mieli zamiar ukraść paliwo z koparki

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że dwaj 21-latkowie mają na swoim koncie kilka podobnych przestępstw na terenie gminy Dydnia. Młodzi ludzie usłyszeli zarzuty i złożyli obszerne wyjaśnienia. Skradzione paliwo sprzedawali, jedynie częściowo wykorzystywali je na własny użytek. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Brzozowscy policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury, aby do czasu rozprawy dwaj 21-latkowie pozostali pod dozorem Policji. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo jeden z nich odpowie jeszcze za uszkodzenie lamp oświetleniowych kładki napowietrznej w Witryłowie. Natomiast drugi za zniszczenie plantacji rzepaku w Uluczu.

Osoby, które kupowały kradzione paliwo muszą również liczyć się z odpowiedzialnością karną. Bowiem odpowiedzą za paserstwo. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.