Krzyże Zasługi dla trzech policjantów z Sanoka

Ryzykując własne życie, nieśli pomoc i uratowali życie poszkodowanych osób. W piątek szef MSW Jacek Cichocki, wręczył funkcjonariuszom „Krzyże Zasługi za Dzielność”.

Odznaczenia otrzymało 26 funkcjonariuszy – 19 policjantów oraz 7 strażaków. Wyróżnionym policjantom osobiście gratulował Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Wśród 19 odznaczonych policjantów znalazło się trzech funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Mł. asp. Jarosław Bugajski, sierż. Bartosz Lubański oraz sierż. Paweł Miśko to funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, którzy zostali odznaczeni „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

W ostatnich latach odznaczenia były przekazywane do komend wojewódzkich służb, z których pochodzili zasłużeni. Szef MSW podjął decyzję o bezpośrednim przyznaniu odznaczeń zasłużonym „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

Minister Jacek Cichocki wręczył odznaczenia w obecności nadinspektora Marka Działoszyńskiego, Komendanta Głównego Policji, oraz gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Wszyscy odznaczeni funkcjonariusze uratowali życie i zdrowie poszkodowanym osobom. Podejmowali interwencje zarówno w czasie służby, jak i poza nią, często z narażeniem życia. Funkcjonariusze nieśli pomoc zarówno ofiarom pożarów, jak i tonącym.

KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."