Leśne Bieszczady na antenie TV PLANETE+

30-04-2012

W najbliższym czasie na kanale TV PLANETE+ można będzie obejrzeć filmy z leśnymi akcentami z Bieszczadów. Są to: „Martyrologia leśników”, autorstwa  Jacka Frankowskiego i „Leśny przewodnik po Bieszczadach”, zrealizowany przez ekipę Leśnego Studnia Filmowego ORWLP w Bedoniu.

Premiera „Martyrologii leśników” miała miejsce 26 kwietnia, ale film emitowany będzie także: 3 maja o godz. 6:45, 7 maja o godz. 8:15 i 15 maja o godz. 8:35. Jednym z bieszczadzkich motywów prezentowanych na ekranie jest tragedia, jaka rozegrała się w 1944 roku w leśniczówce Brenzberg na terenie Nadleśnictwa Stuposiany, gdzie banderowcy wymordowali 74 Polaków.

Z kolei „Leśny przewodnik po Bieszczadach” pojawił się na ekranach 23 kwietnia, zaś kolejne emisje przewidziano na środę 9 maja o godz. 07:55,  sobotę 12 maja o godz. 05:45, poniedziałek 14 maja o godz. 08:35. Widzowie będą mogli podziwiać nie tylko wspaniałe bieszczadzkie krajobrazy, ale dowiedzieć się o wielu ciekawych historiach z okresu zagospodarowywania tych gór. Można będzie zobaczyć bieszczadzkich pionierów: Kazimierza Osieckiego i Tadeusza Zająca. W filmie występują też leśnicy z pasją, m.in.: goprowiec Tomasz Hartmann, szybownik Zbigniew Pawłowski, hodowca koni Rafał Osiecki, poeta Roman Zielonka, wytwórca leśnej biżuterii Andrzej Luks, krasomówca Adrian Wiśniowski. Wszyscy oni prezentują ciekawą mozaikę osobowości tworzących tę grupę zawodową w  Bieszczadach.

Zapraszamy przed ekrany telewizorów, jak też do głosowania na wybrane filmy w rankingu TV PLANETE+

Konno przez Bieszczady – kadr z filmu LEŚNY PRZEWODNIK

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.